سررسید ارزان قیمت

عوامل مهم در قیمت سررسید ارزان

بی شک سررسید قابل انعطاف ترین کالای تبلیغاتی است.از این رو که تقریبا امکان هر نوع تغییر و تحولی در آن موجود است.اگر شما یک لیوان تبلیغاتی یا خودکار یا فلش مموری را برای هدیه دادن انتخاب کنید در نهایت شاید بتوانید لوگو خود را روی آنها چاپ یا حک کنید و اگر بخواهید قیمتش را پایین بیاورید تقریبا گزینه خاصی نخواهید داشت، در صورتیکه سررسیدها امکانات خوبی برای کاهش قیمت  در اختیار ما قرار می دهند.

Arashk-Bindery-010-300x193

۱-با انتخاب نوع روزشمار قیمت سررسید تبلیغاتی را ارزان کنید

چند نوع روزشمار برای سررسید ارزان قیمت وجود دارد که برای هر کدام تعداد صفحات خاصی طراحی شده.

الف) روزانه:  هر روز در یک صفحه و پنجشنبه و جمعه با هم یا آنها هم به شکل هر روز  ( جمعه جدا): این روزشمار گران تر از بقیه موارد بوده و تقریبا سیصد و شصت و هشت صفحه را شامل می شود.

ب) دوروزه یا دوروز شمار : هر دو روز در یک صفحه .این نوع  غیر از صفحات اطلاعات سررسید که حدود صد و هشتاد صفحه کاغذ را می گیرد که از نوع روزانه به دلیل کاغذ کم تر ارزان تر است.

پ)هفتگی: این یکی طوری است که هر یک هفته در دوصفحه قرار می گیرد.حجم صفحاتی که اشغال می کند  تنهایی حدود ۱۰۴ صفحه است که به دلیل قطر کم به آن تعدادی صفحات یادداشت یا شطرنجی اضافه می گردد و معمولا ارزان تر از مدل تک روزه و دوروزه است.

ت) دستیار یا ویژه مهندسین: این سالنامه  هفتگی است و پنجاه و دو صفحه را اشغال می کند.تولیدکنندگان سررسید  ادامه این سالنما مقدار زیادی  یادداشت و شطرنجی اضافه می کنند.این ارزانترین سررسید از نظر مقدار کاغذ بکار رفته است.

شما می توانید با انتخاب روزشمار مناسب برای  قیمت سررسید تبلیغاتی مد نظر خود تا مقدار زیادی هزینه ها  را کم کنید و ارزانترین سررسید را انتخاب و هدیه نمایید.

قطع :

الف) رحلی یا مدیران «۲۸*۲۱» ب) سررسید وزیری«۲۴*۱۷» پ) رقعی «۲۱*۱۵» ت) پالتویی« ۱۷*۱۲» ث) سررسید قطع اروپایی « ۱۳۵.۵*۲۲» ج) جیبی « ۱۰*۱۵»

lat gelaseh

۲- نوع کاغذ مصرفی:

کاغذی که برای تولید سررسید استفاده میشود، کاغذ تحریر است.چون می بایست امکان نوشتن روی آن مقدور باشد و ضمنا سبک باشد.کاغذ تحریر مناسب سررسید ۷۰ گرمی و ۸۰ گرمی می باشد. ۸۰ گرمی تحریر گران تر است و کلفت تر می باشد که واقعا استفاده از آن ضروری نیست و بیشتر برای چاپ سربرگ از ان استفاده می شود.چندی است نوع کرم تحریر هم با قیمت بالاتر وارد بازار شده.این  کاغذ نما و شمایل زیبایی دارد و چاپ روی آن زیباست اما قیمت  نسبت به سفید بالاتر می برد و گران می کند.

۳-جلد :

 قسمت دیگر که می تواند تاثیر زیادی روی قیمت سررسید تبلیغاتی و  سررسید ارزان داشته باشد جلد است.این بخش جهت  متفاوت شدن کار نقش زیادی ایفا می کند.امروزه جلدهای چرم مصنوعی ساده و یا گالینگور دیگر جذاب نیستند.دوره ای شاهد بودیم چطور جلدهای ساخت کشور چین بازار  را تسخیر کرده بود.برای رسیدن به کار ارزان قیمت می بایست از جلدی بهره برد که ساده و جدید و در عین حال قابل تولید توسط اغلب تولیدکنندگان سررسید و به دور از پیچیدگیها و گرانی باشد.بسیاری از جلدهای لوکس چرم طبیعی و کیف های خاص از جانب دریافت کننده مورد استفاده قرار نمی گیرند و به عنوان کالای با ارزش  درون کمدها کناری گذاشته می شوند.

۴-لب گرد کردن ،لب رنگ زدن ،روبان خاص و شکلهای ویژه:

این نوع موارد که مربوط به صحافی سالنامه می باشد از جمله خدماتی است که قیمت سررسید را بالا برده و موجب گرانی کار می شود.اگر  دنبال ارزانترین سررسید هستید می توانید به راحتی از این موارد چشم پوشی نمایید.

exir-calendar-04-2-218x300

۵- زمان سفارش

سفارش چاپ سررسید ارزان برای دو ماه پایانی سال اشتباه بزرگی است.علاوه بر سایر مشکلات مهمترین پیامد آن گران شدن سررسید اختصاصی شرکت شماست.به اصطلاح در شب عید همه مواد و متریال تولید مثل کاغذ گرانتر می شود و چاپخانه ها،صحافی ها و تولیدکنندگان سررسید  با افزایش سفارشها و کمبود زمان بر دستمزدهای خود می افزایند. اگر می شد در آذر یا دی ماه تخفیف بسیار خوبی هم  گرفت،در این دو ماه پایانی باید با صرف هزینه های بیشتر آنان را ترغیب کرد تا تنها وظایف و قول و قرار خود  انجام دهند. .

۶-طراحی صفحات اختصاصی مورد نظر شرکت در زمان مناسب توسط خودتان:

درست است که نمی دانید  پایان سال چه نوع هدیه ای با چه اندازه ای سفارش خواهید داد،اما اگر حدود هشت صفحه تبلیغات شرکت خود را طراحی شده داشته باشید و سر فرصت آماده کنید در هنگام چاپ سفارشی خود با کمبود زمان مواجه نشده و مجبور به پرداخت هزینه های زیاد نمی شوید.

۷-چاپ برخی صفحات تبلیغاتی سررسید ارزان توسط خودتان:

اگر چاپخانه ای با شما آشناست و طی طول سال کارهای چاپی تان توسط آنها انجام میشود و یا خودتان سررسشته ای در تولید دارید می توانید چاپ صفحات اختصاصی که تولیدکننده باید به سررسید اضافه کند را خود و با هزینه کمتر انجام دهید تا سررسید ارزان تبلیغاتی شما ارزانتر شود.